Co budeme potřebovat při používání této knihy

Loutka Krtka 

Abyste si mohli představit krtka v pohybu, nahrála jsem pro vás video. Klikněte si na modře označený odkaz Krtek v pohybu.

Krtek v pobybu

Abychom se dobře poznali, připravila jsem dětem nástěnku s názvem „Seznamujeme se navzájem“. Rodiče pak přinesli fotografie dětí a jejich stručnou charakteristiku. Stejně tak i obě učitelky.

Do šatny jsem umístila plakát:“Rok s krtkem“, ze kterého se mohli rodiče informovat, co v daném týdnu (nebo i déle) právě děláme.

Pomůcky

Krabice s polštářky

Ve třídě není většinou místo, kam bychom mohli uložit postářky. Udělala jsem proto z kartonů velkou krabici (truhlu), do které si děti polštářky uklízí.

Velké kapsy na obrázky

Kamínek Povídálek

Hudební nástroje

Klapky na oči

Kapsy na obrázky

Sluníčko

Letošní rok jsem nahradila krabičky na psací potřeby plechovkami. Plechovky jsem sbírala od kompotů (ananas, broskve…) a kočičího jídla. Každou plechovku jsem polepila samolepicí barevnou tapetou (každý stoleček má jinou barvu) a značkou dítěte. Na stoleček, na kterém plechovky stojí, jsem nalepila obdélníky barevných tapet – děti dávají plechovku na ten obdélník, který je totožný s barvou plechovky.

Laminátor a laminovací folie

Laminátor máme v MŠ – doporučuji na pomůcky – obrázky, které jsou často používány a nechcete, aby je děti potrhaly, zmačkaly.

Pokud si budete chtít stáhnout pracovní listy, najeďte kurzorem na příslušný pracovní list, po otevření si najeťe opět kurzorem na zvětšený prac. list, klikněte na pravé tlačítko myši a zaklikněte příkaz : Uložit obrázek jako